top of page
Daniela foto.jpg

Daniela Brzobohatá

Moderátorka konference

m-heroutova-slezska_diakonie_usek_brno-300x300.jpg

Markéta Heroutová

Markéta Heroutová vede od r. 2005 Slezskou diakonii – Úsek Brno, aktuálně nabízející tři registrované sociální služby pro rodiny dětí a dospělých se specifickými potřebami a dvě projektové inovace zajišťující návazné služby. Jako psycholog a speciální pedagog poskytuje také odborné poradenství a krizovou intervenci, individuální konzultace pečujícím a koordinuje svépomocné rodičovské skupiny. Zastřešuje homesharing v Jihomoravském kraji a věnuje se jeho advokacii.
 

Brian_kulaty300px.png

Brian Mc Donald

Brian McDonald je hlavním mentorem v oblasti PBS "Positive Behavior Support" a homesharingu pro organizaci Děti úplňku. Vede akreditovaný výcvik metody PBS a pomáhá v ČR školit odborníky i laiky v oblasti chování náročného na péči. Působí v Irsku, má za sebou více než 30 let praxe v péči o lidi s autismem a intelektovým znevýhodněním a bohaté zkušenosti v navrhování vhodných intervencí, zvládání stresových situací, školení zaměstnanců, konzultací, supervizí apod.
 

alena-pudlovska-2.png

Alena Pudlovská

Alena Pudlovská již léta střídá práci v sociální oblasti s prací v knihovnictví. V Dětech úplňku pracuje na pozici metodika a vedoucího mentoringu homesharingu. Zajišťuje garanci kvality homesharingu a rovněž je mentorem organizací, které chtějí homesharing zavádět ve svých regionech, v organizacích pomáhajících pečujícím po celé České republice.

Eva Cerna.jpg

Eva Černá

Eva Černá je absolventka Vysoké školy chemicko-technologické a profesně se věnovala projektovému řízení výzkumných projektů v oblasti vývoje medicínských aplikací. Poté, co jí do života vstoupilo dítě s poruchou autistického spektra, se začala zabývat možnostmi podpory rodin s dětmi s autismem a doplnila své vzdělání o obor Sociální práce. V komunitě zabývající se péčí o lidi s PAS se pohybuje více než 12 let. Zkušenosti pro lektorskou činnost čerpá z četných kontaktů s dětmi (osobami) s PAS v rámci svého profesního i osobního života. V Rodinném Integračním Centru Pardubice je garantkou metody homesharing.
 

mikasa_michal_panacek_deti_uplnku-848x400-1-e1611006431844-300x177.jpg

Michal Panáček

Michal Panáček je ředitel neziskové organizace Mikasa, z. s., kognitivně-behaviorální terapeut, terapeut podpory pozitivního chování, supervizor, konzultant, lektor. Dlouhodobě se věnuje problematice poruch autistického spektra, mentálnímu postižení a chování náročnému na péči. Své znalosti využívá také k podpoře organizací, které chtějí zvýšit kvalitu svých služeb nebo zakládají nové služby a aktivity. Organizace, kterou vede, rozvíjí homesharing v Moravskoslezském kraji.
 

petra-tresnakova.png

Petra Třešňáková

Petra Třešňáková je spoluzakladatelka a místopředsedkyně Dětí úplňku. Pracuje jako psychoterapeutka a je matka mladé ženy s autismem. Dlouhodobě se zaměřuje na zlepšování kvality sociálních služeb pro lidi s těžkým autismem a jejich pečující. Spolu se svým mužem Petrem se před šesti lety inspirovali irským homesharingem a rozhodli se vyzkoušet, zda by se ujal i v Česku. Petra vedla jeho první pilotování, podílela se na vzniku metodiky. Jako lektorka se věnuje přípravě hostitelů a rodin s dětmi s PAS. V současnosti působí jako odborný garant homesharingu v Dětech úplňku.

Foto-Martina_ctverec-480x480.jpg

Martina Macurová

Martina Macurová vede organizaci CPKP střední Čechy, která dlouhodobě usiluje o rozvoj otevřené, tolerantní a spolupracující společnosti a nebojí se hledat netradiční formy podpory. Je součástí týmu realizujícího homesharing a poskytujícího podporu neformálně pečujícím rodičům. V rámci dalších aktivit organizace se věnuje strategickému plánování, zapojování občanů do rozhodovacích procesů a rozvoji komunitní práce.
 

Svejdova_Marketa.jpg

Markéta Švejdová - Jandová

Markéta Švejdová - Jandová se věnuje péči o rodiny dětí zapojovaných do homesharingu na pozici průvodkyně rodin v organizaci Děti úplňku. V minulosti se věnovala sociální práci na psychiatrické klinice a je jí blízká i oblast náhradní rodinné péče. Je lektorkou příprav hostitelů a ve svém volném čase poskytuje homesharing jako hostitelka.

Tresnak_Petr.jpg

Petr Třešňák

Petr Třešňák je novinář, otec mladé ženy s autismem a předseda spolku Děti úplňku. Věnuje se zejména advokačním aktivitám směřujícím ke zlepšení dostupnosti a kvality služeb pro lidi s chováním náročným na péči a také investigaci případů nevhodného zacházení. Svou práci v této oblasti shrnul v knize Důstojnost, která vyšla na podzim roku 2024.
 

bottom of page